Language Preference

Bike Kilic

Fotoğrafım
United States
Merhaba! Benim adım Bike ve Türkü'm. Şu an eşim Antonio ile birlikte Amerika'da yaşıyorum. Yeni yerler, insanlar, filmler, aktiviteler vs keşfetmeyi cok severim ve bunları sizlerle paylaşmak isterim. Umarım güzel bir vakit geçiririz hep beraber. Her zaman düşüncelerinizi, varsa sorularınızı bekliyorum ;) ~~~~~~~~~~~ Hello! My name is Bike and I am from Turkey. Currently I live in America with my husband, Antonio. I love discovering new places, people, movies, activities etc and sharing my experiences with people. I hope we will have fun together ;) Please don't hesitate to ask me any questions and share your comments about my writings, thoughts, journeys etc.

Bir e-mail kadar yakin olmak=)

15 Ağustos 2013 Perşembe

Farklılıklar içinden koşarak gel bana canım!

Oh la la!! O kadar zaman oldu sizlerle olmayalı! Neler mi oldu? Neler mi oluyor? Neler mi olacak (orasını bilmem ama hayal ederim;) ) ? Kucuk kucuk hikayeler yazacagim size. Kucuk mesafeler buyuk bulusmalar..Kucuk kalpler buyuk cesaretler..Kucuk adımlar buyuk hedefler..Kucuk laflar buyuk işler..Kucuk saatler buyuk ozlemler..Kucuk opucukler buyuk mutluluklar..Kucuk hayaller buyuk gercekler..

Bir kadın..Istanbul'da yasıyor..Yaklasik 14 sene olmus Istanbul'a geleli kucuk kasabavari memleketini birakip.. Kucuk bir mesafe vardi memleketi ve Istanbul arasinda ama kattettigi buyuk bir adımdı onun icin. Farkliliklarla karsilacakti.. Farkli insanlar farkli mekanlar farkli lisan farkli kultur..

Istanbul'daki farklilikları gordukce gidesi geldi farkli diyarlara.. Kadın aldı basını gitti Amerika'ya.. Okumaya..Ogrenmeye..Paylasmaya.. Odasını paylasti Colombia'li Thailandli arkadaslariyla.. Emegini, yuregini paylasti Italyanı, Amerikalisi, Cinlisi, Tayvanlısıyla.. Kucucuk kalpleri vardi hepsinin ama buyuk cesaret gosteriyorlardi farkliliklarla mucadele ederek..

Amerika'dan sonra bildigi tanıdıgı yer Istanbul'a dondu ama farklilasan bir Istanbul'du ama farklilasan bir kadındı karsısındaki.. Kucuk adimlarla gitti ozleyecekti arkasında biraktiklarini ama buyuk hedefler cizdi kafasında oyle gitti..

O kadın buyumustu.. Karsısına cıkınca ona ilgi gosteren adamlar  hep sandı ki ona sahip cikacaklar.. Kalbi kırıldı farkli duygular yasadı..Ama kucuk laf buyuk iş onemliydi.. Farkli hissettiren ama kotu yanlıs hissettiren duygulardan da arınmaktı amacı..

E ne mi yapti? Aldıgı gibi bavulunu gitti kisa kisa mesafelere buyuk ozlemleriyle.. Farkliliklar adına farkli mekanlara girdi..Farkli lisanlar, farkli yollar, farkli haritalar..

Arada dondu Istanbul'a cunku farklilastikca daha verimli oldu isinde de iliskilerinde de.. Dondu ki gorebilsin farklilasan cevresini de farklilasan insanlari da.. Dondu ki gorebilsin farkliliklardan da olsa yine aynı sevgiyle bakan gozleri..

En saf en guzel farkliliklari yanı basında olan olaylarda gordu..Kardesinin sevdigi insanla bir hayat kurabilmesi icin sehir degistirmesi, kariyerini degistirmesi .. Abisinin sevgiyle aşkla baktıgı insanla hayat kurması Londra'ya gidip ve dugunde farkli ulkelerdeki insanlarin farkli dillerle kahkaha atıp dans etmesi..Babasının aşık oldugu iş hayatında farklilasan insanlarla, kurallarla mucadele etmesi ve her sabah onlara gunaydın demesi..Annesinin severek inanarak okudugu dua gunlerinde ona karsi farklilasan insanlara karsı da olsa gidip her mubarek gunu onlarin yanında onlarla paylasması kalbindeki dini saf aşkı..

Kadın anladı kı farkliliklar goreceli.. Kimine gore iyi kimine gore kotu.. Kimine gore yararlı kimine gore zararli.. Kimine gore nazik kimine gore sert.. Tek birsey var ki eger insan kalbindeki aşka (ister insan olsun ister iş olsun ister Tanrı ister Allah ister bir nesne olsun) uzak olmadıkca o kadar guzel donuyor ki o farkliliklar geri ona. Sonra bir gun derin nefes alip sırtını dayadıgında koltuga bir ucak seyahatinde farkli biriyle karsilasir kadın... Kucuk hayaller baslar ve kalbinde hissettiklerine guvenerek bagırır: "Farklılıklar icinden canım..Kosarak kosarak gel bana gel!"Hiç yorum yok:

Yorum Gönder