Language Preference

Bike Kilic

Fotoğrafım
United States
Merhaba! Benim adım Bike ve Türkü'm. Şu an eşim Antonio ile birlikte Amerika'da yaşıyorum. Yeni yerler, insanlar, filmler, aktiviteler vs keşfetmeyi cok severim ve bunları sizlerle paylaşmak isterim. Umarım güzel bir vakit geçiririz hep beraber. Her zaman düşüncelerinizi, varsa sorularınızı bekliyorum ;) ~~~~~~~~~~~ Hello! My name is Bike and I am from Turkey. Currently I live in America with my husband, Antonio. I love discovering new places, people, movies, activities etc and sharing my experiences with people. I hope we will have fun together ;) Please don't hesitate to ask me any questions and share your comments about my writings, thoughts, journeys etc.

Bir e-mail kadar yakin olmak=)

10 Aralık 2012 Pazartesi

Bir fasıl boyu yolculuk..

Bir Pazartesi aksamıydı.. Arkadaslar beraber toplanmıstık..Butun gun suren bir toplanti sonrasi farklı sohbetlere dalmak/ farklı renkler katmak istedik haftanın basındayken..

Benim sarkılar calarken aklımda bugunku konusmacının dedikleri geldi: Konda Arastırma ve Danısmanlık sirketinden bir konusmacının dedigi aslinda cevremizde olan bitenlere kufur etmeden/ olanlardan nefret edip kacmadan once dusunmemize yardımcı oldu. Biz hep degiskenlere azaldı artti bir onceki donemlere gore diye bakıyoruz ama aslinda bu degiskenler belki vardi da ortaya cıkıyor/ köpürüyor olabilir diye bakmıyoruz hic. Oncelikle dinlemiyoruz ve anlamaya calismiyoruz.. Özüne dönüp bakabilsek belki daha sakin karsılarız olanları ve ona gore aksiyonlar alabiliriz.. Gerek iş hayatında, gerek ilişkilerde, gerek siyasette... Bu hep böyledir.. O öze inince degiskenleri gorebilirsin: Toplumsal degerler + beklentiler + umutlar + korku + endise..

Mevlana da demistir:
"Bir yandan korkun bir yandan umudun varsa iki kanatlı olursun; tek kanatla uçulmaz zaten"


O zaman Ziyade Fasıl'daki muazzam geceye gelsin bu sarkı..
Kadehler kalksın..
Kanatlanalım..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder