Language Preference

Bike Kilic

Fotoğrafım
United States
Merhaba! Benim adım Bike ve Türkü'm. Şu an eşim Antonio ile birlikte Amerika'da yaşıyorum. Yeni yerler, insanlar, filmler, aktiviteler vs keşfetmeyi cok severim ve bunları sizlerle paylaşmak isterim. Umarım güzel bir vakit geçiririz hep beraber. Her zaman düşüncelerinizi, varsa sorularınızı bekliyorum ;) ~~~~~~~~~~~ Hello! My name is Bike and I am from Turkey. Currently I live in America with my husband, Antonio. I love discovering new places, people, movies, activities etc and sharing my experiences with people. I hope we will have fun together ;) Please don't hesitate to ask me any questions and share your comments about my writings, thoughts, journeys etc.

Bir e-mail kadar yakin olmak=)

6 Mayıs 2012 Pazar

Hayal"et" Dünyası'na Yolculuk :)


Hayalet deyince ne geliyor akliniza? Korkunc seyler? Dusunmek bile istemediginiz seyler? Cocukken anlatilan hikayeler? Ya da sevimli seyler? Romantik birseyler gelir mi hic? Komik birseyler de olabilir belki? 

Benim aklima ne mi geliyor?

"Hayalet" denilince aklıma akıllı, arkadas Casper, ölümsüzlüğün oldugu Ghost filmi, aşık sadık Corpse Bride gelir ( Şu an aklıma gelenler:) )

Aslına bakılırsa Hayalet tek bir kelime gibi gelmiyor..Sen istedigin kadar o dunyayı sekillendirebilirsin hayallerinle.. Benle cikar misin iki gunluk yaptigim Hayal"et" 'in dunyasina dogru yolculuguma? :)

Istanbul-Ankara yolculugu sirasinda otobusteki Hayal"et" ile tanistik kardesimle ben.. Kimi zaman uyuyarak, kimi zaman onunla beraber eglenerek, kimi zaman onun ozgurce dolastigi dogaya bakarken yanında varlıgını hissetmek istedigin insanı hayal"et"erek..Yolculuk anında ya da gezerken mola verdigimiz yerlerde de  kucuk bir dunyasi vardi..
Kimi zaman içimizi ısıtan bir cayın kaşığına attigi imzasiyla gulucuk birakti yuzumuzde..
 
Kimi zaman o gun devamlı sozu acılan ozlemini cektigimiz yemek menusunu onumuze sunması karın gurultularımızı arttırdı..
"Bizim cafemiz" diyerek home sweet home duygusu yaratmasıyla ve ozellikle içimizdeki kadını, arkadaslıgı paylasma sansı tanımasıyla bir daha ugranılası bir mekan diye kazındı akıllarımızda..


Onun sanat, aşk, muzik, ihtisam, hırs, ofke, basarı, yenilgi, reddedis, kabullenis.. her turlu duyguyu barındıran dunyasıyla tanıstık.. Sahnedeydiler..Hayal"et" operasında turlu maskeler vardi ama o maskelerin altında farklı dunyalara hayal"et"tiler bizimle beraber..
Peki sahne arkasındaki dunyasını bilmek gerekmiyor muydu? Evet Turk Amerikan Dernegi kurucuları, ogretmenleri ve gonulluleri beraber olmus, emek vermis, zamanlarini, butun ruhunu, sevgisini vermisler.. Okumak isteyen kendini gelistirmek isteyen miniklerin burslarını verebilmek icin sahnenin onundeki insanlardan aldiklari paralarla.. Onlar, sizler, bizler ister sahnede, ister sahne arkasinda, ister sahne onunde olsun bir dunya olmustuk hayal"et"tiklerimizle..

Hep bir agizdan dedik let's sing "The Music of the Night" o Hayal"et"in dunyasinda..


Eminim bu iki gun icinde iki farkli sehir arasinda gidip gelirken cok da olmasa da gorebildigimiz, tanisabildigimiz kadar beraberdik Hayal"et"in dunyasindaki mekanlarinda..

Ama aksam donerken dusundum de Hayalet denilince benim aklima her an ilk gelen Ay Işığı'dır.. Merak uyandıran, aydınlatan, yol gosteren, o sevimli şaşkın suratıyla göremediklerimizi gördüğü havası yaratan, bir noktada yanıbasındaki sevdiginle izledigin, ya da bir cam kenarinda hayal"et"tiklerinle seyrettigin, ya da kalabalik bir ortamda bir an basini kaldirdiginda buyulendigin..


 Peki Hayal"et" arkadasim iyi geceler.. Bu da benden sana iyi geceler öpücüğü...Kindly and softly..


"When this world is no more
The moon is all we'll see
I'll ask you to fly away with me
Until the stars all fall down
They empty from the sky
But I don't mind
If you're with me, then everything's alright "Hiç yorum yok:

Yorum Gönder