Language Preference

Bike Kilic

Fotoğrafım
United States
Merhaba! Benim adım Bike ve Türkü'm. Şu an eşim Antonio ile birlikte Amerika'da yaşıyorum. Yeni yerler, insanlar, filmler, aktiviteler vs keşfetmeyi cok severim ve bunları sizlerle paylaşmak isterim. Umarım güzel bir vakit geçiririz hep beraber. Her zaman düşüncelerinizi, varsa sorularınızı bekliyorum ;) ~~~~~~~~~~~ Hello! My name is Bike and I am from Turkey. Currently I live in America with my husband, Antonio. I love discovering new places, people, movies, activities etc and sharing my experiences with people. I hope we will have fun together ;) Please don't hesitate to ask me any questions and share your comments about my writings, thoughts, journeys etc.

Bir e-mail kadar yakin olmak=)

15 Mayıs 2012 Salı

"Bir" olmak "Tam" olmaya giden yolculuk..

Istanbul'da yasarken hic farkinda miyiz acaba anin guzelliginin, cirkinliginin, onun her haliyle kendini kabullenişinin..O zamana cok laf ederiz kızarız dogru zaman degil diye ama hic de onun gibi olamayız..

Taksim'de dolasıyordum dun.. O kadar guzeldir ki Taksim Istiklal Caddesi... O kadar farkli sesler vardir ki bir senfoni orkestrası adeta "Bir" olurum onun o melodisiyle..

Dün Starbucksta otururken yazdım bu satırları.. Dün beklerken arkadasimi, dün düşünürken sevdiğimi, dün hissederken kulaklarımdaki senfoniyi (Starbuckstan gelen jazz müziği ile karışsa da:) ) sordum:

Nedir bu değerinin yitirildiğini düşündüğüm "Bir- Tam" olmaya dogru giden yol?
 Zor mudur ki bu kadar? 
Neden korkak davranılır ki?
Neden "Bir" elle sarılınmaz ki?

Benim yolum bellidir gidiş şekli, hız, süreç ve sonuçlar farklı olsa da..

Ilk önce Müziği hissedersin kulaklarında, omzunda, dilinin ucunda, aklinda ve parmaklarında.. Parmakların "Bütün" leşir gerek bir müzik aleti ile, gerek melodiyi tık tık vurarak çıkardığın bir kahve bardağıdır, ya da yüzünde beliren küçük gülümsemedir bütünleşme..


O gülümsemeni gören Arkadaş'ındır devami o yolculuğun.. Ailesinin bir parcasi olmaktir (Italyan bir ailem var! :) ).. Abisi, ablasi, annesi veya babasi olsun arkadasinin aklinda olmak ve onun aklına gelmesidir.. Bir fotograf karesinde seslenmektir.. Parmaklarinin ucu kadar uzak olmaktir..


Yolun devamı ve belki de buraya kadar gelinmiş yolların hepsiyle "Bir" olabilen "Sevgili"dir.. Farklı çalgılar, farkli yetenekler olsa da aynı melodileri yakayabilmektir. Hayallerinde oldugu gibi cevresinden olup bitenlerden habersiz Eva'sının elini tutmaya calışmasıdır Wall- E'nin..Ve Eva'sının uyandıgında da yanında Wall-E'yi aramasıdır.."Bir" olabilmektir..Bütünlesmek.. "Bir" olabilmek ve bir o kadar "Bireysel" olabilmek.. Hepsini de en guzel sekilde yakayabilmek & yasayabilmek & yasatabilmek..  Işte budur "Tam" olmaya giden yolu devam ettiren...


Your hand my hand

Your heart my heart

Your friendship my friendshipLOTS OF LOVE,
BIKE
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder